Skutery Vespa

Siedemdziesiąt trzy lata po zarejestrowaniu znaku towarowego Piaggio 23. kwietnia 1946 r. i przy ponad 18 milionach skuterów przemykających po drogach na sześciu kontynentach, Vespa może naprawdę twierdzić, że zmieniła sposób, w jaki świat się integruje, jednocząc młodych ludzi we wspólnej pasji, bez względu na kulturę czy pochodzenie. Niekwestionowana marka numer jeden na świecie, jeśli chodzi o mobilność, wypełniała luki między pokoleniami, narodowościami i środowiskami społecznymi. Inicjowała zjawiska kulturowe, muzyczne i młodzieżowe związane ze stylem życia, stając się istotną i nieodłączną ich częścią. Towarzyszyła krajom i kontynentom w ich rozwoju, często przyczyniając się, choćby w niewielkim stopniu, do ich dobrobytu gospodarczego.

Od 2004 roku, kiedy wyprodukowano 58 000 pojazdów, rozwój marki Vespa był po prostu spektakularny. W 2006 r. Liczba ta wyniosła 100 tys., wzrosła do 180 tys. w 2017 r. i rekordowo przekraczyła 210 tys. w 2018 r.

W ciągu ostatniej dekady ponad 1,6 miliona Vesp wyruszyło w drogę w każdym możliwym zakątku świata.

Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, Vespa jest prawdziwie globalną marką i prawdziwym obywatelem świata, posiadającym zakłady produkcyjne w trzech krajach. Pontedera w sercu Toskanii to dom Vespy od 1946 roku. Jest bazą produkcyjną dla Europy i wszystkich rynków zachodnich, w tym obu Ameryk. Daleki Wschód jest obsługiwany przez Vinh Phuc w Wietnamie, podczas gdy najnowszy zakład w Baramati został otwarty w kwietniu 2012 roku, aby produkować Vespy na rynek indyjski.

Secured By miniOrange